top of page
 • Ieva Vitolina

2020 over and out


kāds ir bijis šis aizejošais gads? Grūts, patiešām grūts.


šis gads nav bijis par dzīves baudīšanu, bet drīzāk izdzīvošanu un resilience. šis nebija lielo sasniegumu gads, šis bija gads, kur izkāpt no gultas un mazliet pastrādāt bija good enough. Neizkāpt no gultas, un turpat pastrādāt arī bija super. pat ja tu neiekaroji jaunas virsotnes, neizveidoji jaunas attiecības- jo saprati, cik daudz neveiksmīgu tinder dates ir pasaulē, un labākais randiņš ir ar sevi. netiki pie jauna darba (es joprojām meklēju) vai pavadīji 300 stundas iekš zoom prasot: 'ko? KO? kaut kas noraustījās! Oi, man sūdīgs pieslēgums' tas ir gana. you are enough, you survived.


man ir tāds kaitinošs negaiss prātā, jo īpaši šogad, mācīties skatīties uz lietām no pozitīvās puses.


es iemācījos strādāt no mājām (un kā couch potato par to biju kaifā), es mācījos vērot, ko mana galva un ķermenis man saka- vai vajag pastaigu? Varbūt vannu? paskatīties reaction video 3 stundas? apēst divus kūkas gabalus pēc kārtas?! Briesmīgi padziedāt, un pakrist dzīvesbiedram uz nerviem? šeit mana mamma gavilē, jo viņai tas vairs nav jāklausās, it’s the little things in life. es iemācījos ielikt kūkai vidū pildījumu un izaudzēt tomātus. un kļuvu par ievas tanti! es iemācījos, ka māju var netīrīt katru nedēļu, un lietainajās dienās var bezkaunīgi nekur neiet. Nekur! FOMO tika diezgan ātri un forši iepakots kastē kopā ar svētku drēbēm un visu citu šogad nevajadzīgo.


mēs visi mācījāmies pielāgoties, atradām jaunus veidus, kā pavadīt laiku ar tuvajiem un rūpējāmies par sevi kā vien mācējām. šis gads mums ir iemācījis, cik ļoti laba prasme ir būt fleksibliem.


un fleksibli mēs bijām, jo mēs visi izdzīvojām. Arī bezcerīgākajos brīžos un tumšākajās naktīs tika sagaidīta rīta gaisma. high five yourself, because you freaking did it. kas bija tās lietas, kas tevi izvilka līdz rītam?ja pavisam godīgi, top secret info, kad 31mo datumu nomainīs 1mais, nekas jau ļoti nemainīsies. BET esam sagaidījuši vakcīnu, un domāju, ka tādēļ vien ir vērts cerēt uz labāku 2021. gadu. Neaizmirsīsim, ka esam tikuši vaļā no Trampa (woop woop). Un mums ir sarunas par dzīvesbiedru likumu- hell yeah! ir bijušas tik daudz foršas un atklātas sarunas par mentālo veselību tviterī. Un Harvey Weinstein beidzot dabūja to, ko pelnījis - cietumsodu. Nu klau, nav tā, ka 2020 bijis pavisam zemē metams.


jaunajiem gadiem nākot, mums ļoti pazīstamas ir ‘apņemšanās’. pret tām man ir alerģija vieglā formā, khm. Pārāk bieži janvāra sākumā tik cerīgi izdomātās lietas, sāk gāzties kā no klints jau pēc pāris nedēļām – oi, uzpīpēšu vienu. ai, šodien uz sporta zāli neiešu. Ups, jau ceturto dienu pēc kārtas aizmirsu ierakstīt dienasgrāmatā... Apņemšanās savā būtībā ir labas lietas, bet apņemoties nereālistiskas lietas, tas noved tikai pie vilšanās. tāpēc varbūt jaunajā gadā labāk apņemamies tikai mazās un sasniedzamās lietas. varbūt neapņemamies neko. esam pelnījuši vienkārši nosvinēt katru dienu, ko esam izdzīvojuši. Kā Ofēlija, kas skaisti paskatās uz katras dienas 3 mazajām un foršajām lietām. rūpējamies par sevi. nekaunāmies un ļaujam sev aizvadīt stundas tiktokā. ēdam garšīgās lietas. Neejam uz ballītēm, ja negribas (ja tādas vispār kādreiz atsāksies).
vienvārdsakot, be kind to yourself, bub.


jeb, kā mans brālis Tomijs viedi teica: 2020 felt like a terrible first date, which hopefully won't happen again. But then again, terrible and awkward first dates can lead to wonderful things.


lai skaisti nobeigtu šo, un tāpēc, ka visi esam mazliet iesprūduši mājās, šeit ir 18 skatāmās un lasāmās lietas, kas šogad mani ir baigi iepriecinājušas un/vai aizrāvušas:


 1. Reasons to Stay Alive/ Notes on a Nervous Planet, Matt Haig (šeit latviski)

 2. The Well Gardened Mind - The Restorative Power of Nature, Sue Stuart Smith

 3. Why We Sleep, Matthew Walker (šeit latviski)

 4. Take Your Pills (Netflix)

 5. Science Fictions, Stuart Richie

 6. The Good Place (Netflix)

 7. The Social Dilemma (Netflix)

 8. Breasts and Eggs, Mieko Kawakami

 9. Athlete A (Netflix)

 10. Humankind: A Hopeful History, Rutger Bregman

 11. Crip Camp: A Disability Revolution (Netflix)

 12. Is Gender Fluid, Sally Haines (šeit latviski)

 13. Ask Dr. Ruth (Netflix)

 14. Disclosure (Netflix)

 15. Convenience Store Woman, Sayaka Murata

 16. The Better Half on Genetic Superiority of Women, Sharon Molaem

 17. Mill On the Floss, George Elliot

 18. 13th (Netflix)


over and out


#2020suckedalittle

bottom of page