
Esmu Ieva,
Dzimusi un augusi Rīgā, bet šobrīd nu jau 9 gadus dzīvoju Oksfordā, Lielbritānijā. Papildus ierastajām pusaudža nedrošībām un identitātes meklējumiem, 16 gadu vecumā es pirmo reizi piedzīvoju negaisu savā prātā, vai citos vārdos, depresiju un trauksmi, ar kurām nu jau vairāk kā dekādi sadzīvoju. Godīgi jāsaka, ka brīžiem esam sadzīvojuši draudzīgāk un brīžiem ne tik draudzīgi, kā jau dzīvē gadās, bet turpinu aktīvi tos menedžēt.
Mans ceļš kopš tā brīža ir ietvēris vairāka veida terapijas, atbalstu universitātē un darba vietās, taču pats būtiskākais, ir ļāvis man attīstīt prasmes rūpēties par savu mentālo veselību, pamanīt un apzināties, kad man ir vajadzīgs atbalsts, un kur to meklēt. Nenoliedzami, mana personīgā pieredze spēlēja lomu tajā, ka izvēlējos maģistra studijas psiholoģijā. Esmu liels grāmatu tārps, uzzināt vairāk un izprast man vienmēr ir bijis būtiski, jo īpaši, kas darās manā galvā un prātā.
Šobrīd bieži sevi pieķeru pie domas – kā būtu, ja toreiz manos padsmit gados par mentālo veselību būtu runāts vairāk, es zinātu un saprastu, kas ar mani notiek…? Manuprāt, ir svarīgi runāt par savu mentālo veselību, izprast, būt empātiskiem un saprotošiem, un atbalstīt citus.
Nupat esmu beigusi psiholoģijas maģistra studijas Oxford Brookes universitātē. Esmu Britu Psiholoģijas Biedrības (British Psychological Society), kā arī Britu Psiholoģiskās Traumas (UK Psychological Trauma Society) biedrs. Ārpus darba, esmu bijusi brīvprātīgais Oksfordšīras Seksuālās Vardarbības un Izvarošanas Krīzes centrā (OSARCC), šobrīd esmu brīvprātīgais SHOUT tiešsaistes krīzes centrā.
Esmu izstudējusi bakalauru un maģistru literatūrā Oxford Brookes universitātē. Iepriekšējā darba dzīvē esmu 2 gadus strādājusi Biheiviorālo zinātņu (Behavioural Sciences) komandā akadēmiskā izdevniecībā un īsu laika sprīdi Neuroscience, Ethics and Society (University of Oxford) pētnieciskajā komandā par pētījumu administratori.
Izpalīdzu arī uzvedība.lv un Līgai Bērziņai.