Atceroties sevi pusaudžu gados, bija periodi, kad man pavisam negāja viegli, taču nebija vietas, kur par to palasīt.
Sarunās ar profesionāļiem un apkārtējiem esmu sapratusi, ka ir būtiski radīt vietu, kas veido un padziļina izpratni par mūsu negaisiem prātā, mentālajām nekārtībām, un veidiem kā varam sev palīdzēt.
Negaiss Prātā mērķis ir būt vietai, kur apspriest, ko mums saka jauni un starptautiski zinātniski pētījumi, dalīties ar pašpalīdzības materiāliem un knifiem pieejamā un saprotamā veidā, un runāt par mūsu pašu pieredzēm, kas ir tik sasodīti vērtīgi.
Lai palīdzētu sev un citiem, ir būtiski vairot izpratni par to, ka arī mentālā veselība ir veselība. Gluži tāpat kā fiziskā, tā ir mums visiem un par to ir svarīgi parūpēties. Ļoti ceru, ka ar šī bloga eksistenci izdosies mazināt stigmu par mentālo veselību, radīt drošu vietu, kur meklēt padomu, un radīt vietu atklātām un cieņpilnām sarunām.


Kas ir mentālā veselība?
Mentālā veselība ir mūsu domas, emocijas un uzvedība. Tā ir mūsu spēja tikt galā ar ikdienas stresiem, mācīties un strādāt, un veidot attiecības ar apkārtējiem.
Mentālās veselības problēmas raksturo periodi, kad grūtības iespaido mūsu domas un emocijas, un uzvedību. Grūtību pazīmes var iekļaut depresiju, trauksmi, problēmas ar ēšanu, vai paškaitējumu (self-harm).
Ikkatrs no mums kādreiz piedzīvo brīžus, kad jūtamies trauksmaini vai skumji, taču kad šīs sajūtas kļūst par ikdienas sastāvdaļu, iespējams, ka mums ir nepieciešama papildu palīdzība.